Vážení zákazníci, provozovny jsou z důvodu nařízení Vlády uzavřeny. Otevírat budu ihned po rozvolnění opatření.
Vážení zákazníci, provozovna bude otevřena 3.12.2020. Objednejte se na čísle 775 693 077.
na obsah

Thajské masáže

foto Thai Way

Co je thajská masáž a jak se liší od té západní?

Thajská masáž, thajská jógová masáž, jóga pro líné - to vše jsou názvy pro tradiční léčebnou metodu, která se v thajsku úspěšně praktikuje již po mnoha staletí. Metoda vychází z ajurvédské medicíny a jógy. Thajská masáž si získává stále větší popularitu a velmi rychle se tak rozšířila i do ostatních zemí. Tradiční thajská masáž se skládá z prvků akupresury, jógy a prací na energetických drahách, tzv. Senech, které procházejí lidským tělem, a na nichž leží důležité akupresurní body. Seny jsou okem neviditelné energetické linie a jsou totožné s Nádis v indické jógové tradici či s Meridiány v tradici čínské. Působením na tyto body je možné odstraňovat blokády jak fyzické, tak mentální, obnovit správný energetický tok v těle, mírnit bolest a léčit. Od masáží prováděných na západě se liší tím, že místo masérského lehátka se masáž provádí na matraci, která je na podlaze, a klient zůstává oblečený.

Thajská masáž je vhodná pro všechny věkové kategorie. Před masáží samotnou terapeut zklidní svou mysl, a tento bdělý meditační stav udržuje během celého terapeutického procesu. Masáž začíná drobnými protaženími a rytmickými tlakovými pohyby, které vedou k úvodnímu uvolnění.

Pokračuje se prací na energetických liniích zvaných Seny stlačováním a rozvolňováním, strechingem a fyzioterapií. Celé ošetření pak vrcholí zaujímáním pasivních jógových pozic, které přirozeně upravují, popřípadě stimulují veškerý energetický tok v těle. Při masáži může dojít k tlaku, lehké bolesti či vypětí, ale zkušený terapeut umí nalézt míru, kam je třeba zasáhnout, a většinou problém rozpozná sám a snaží se jej odstranit.

Thajská masáž celkově obnovuje návrat zdraví, navozuje pocit hlubokého uvolnění, udržuje tělesnou kondici, uvolňuje zatuhlé svalstvo a šlachy. Obzvláště se doporučuje při rekonvalescenci, po úrazech a znehybněních a po operačních zákrocích jako speciální individuální rehabilitace. Omlazuje tělo a přispívá k celkové regeneraci.